30.12.2019.

Vecgada pasākums “Iļģos”

Ar košu un skanīgu pasākumu “Revīzija Iļģu brīnumskapī” filiālē “Iļģi” tika aizvadīts Vecais 2019. gads. Pēc pasākuma filiāles klientus un darbiniekus izlocīt kājas deju ritmos aicināja kapela “Suitu muzikanti”, kuri pie mums bija ieradušies no Alsungas.


 26.12.2019.

Mūziķi no Liepājas pilsētas 2.mūzikas skolas

Ziemassvētku laikā mūsu filiālē viesojās mūziķu grupa no Liepājas pilsētas 2.mūzikas skolas.


  23.12.2019.

Ziemassvētku koncerttūre 

Jau otro gadu filiāles “Iļģi” radošā grupa, kopā ar klientiem, izveidoja Ziemassvētku koncertprogrammu “Ceļā uz Ziemassvētku brīnumu”,  ar kuru radīja svētku noskaņu VSAC “Kurzeme” filiālēs, kā arī apciemoja pansionātu “Rokaiži’’, sociālo māju Liepājā, Durbes kultūras namu sadarbībā ar biedrību “Roku rokā, Liepājas Latviešu biedrības namu -  koncertā “Ziemassvētku brīnumu gaidot”.

Pansionāta “Rokaiži” iemītnieki tika iepriecināti ar dāvanu, šogad dāvājot pašceptas piparkūkas, kuru cepšanas procesā līdzdarbojās filiāles “Iļģi” 3.nodaļa.

Koncertu turneja noslēdzās ar skanīgu koncertu 23. decembrī pašmājās – filiālē “Iļģi”.


 20.12.2019.

Ziemassvētku koncertā viesojās Liepājas 1. ģimnāzijas jaunieši

Filiālē “Iļģi” ar pašu sarūpētām dāvanām un Ziemassvētku koncertu viesojās Liepājas 1. ģimnāzijas jaunieši. Paldies!
 

17.12.2019.

Šī pirmssvētku nedēļa ir ļoti aktīva VSAC “Kurzeme” filiāles “Veģi” klientiem

Šī pirmssvētku nedēļa ir ļoti aktīva VSAC “Kurzeme” filiāles “Veģi” klientiem. Pateicoties The Baltic Rotary Club of Riga klubu pārstāvja James Daya Samuel ziedotajiem produktiem visu nedēļu putēs milti, līs piens un viss nams smaržos pēc pankūkām. Paldies dāsnajiem rūķiem.


07.12.2019.

Ziemassvētki cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

2019. gada 7. decembrī VSAC “Kurzeme” filiāles “Aizvīķi” klienti sociālās aprūpētājas pavadībā devās uz Bunku, kur notika ikgadējais pasākums cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Uz šo pasākumu mūs vienmēr uzaicina Bunkas kultūras nama vadītāja Malda Andersone, tā ir lieliska iespēja nepiespiestā gaisotnē integrēties sabiedrībā. Klienti bija sagatavojuši nelielu teatralizētu priekšnesumu “Vecīša cimdiņš” un divas Ziemassvētku dziesmas. Priekšnesums izdevās, par ko liecināja ilgstoši skatītāju aplausi. Klienti aktīvi iesaistījās visās atrakcijās, ko piedāvāja pasākuma rīkotāji.


22.11.2019.

Izgaismo Latviju

Š. g. 22. novembrī VSAC ‘’Kurzeme’’ filiāle ‘’Aizvīķi’’ klienti tika uzaicināti uz ceļojošo izstādi ‘’Izgaismo Latviju’’ ar īpašu filmas seansu, kas norisinājās Priekules vidusskolā.

Klienti ar aizrautību vēroja neparasto izstādes izkārtojumu, smalkās nianses kā arī pie noteiktām gleznām bija iespēja klausīties muzikālos priekšnesumus. Katram klientam bija iespēja uzzīmēt savu Latvijas kontūru un atzīmēt mīļāko vietu tajā, ko klienti izmantoja. Pēc izstādes apskates visi kopīgi noskatījās režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas studentu un mācībspēku “RISEBA” veidoto atskatu ‘’Izgaismo Latviju’’ uz trīs ar pusi gadus ilgajiem ekspedīciju gājieniem apkārt visai Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā, un kulminēja ar 21. jūnijā notikušo Vislatvijas simtgades akciju “Izgaismo Latviju”. Akcijas laikā katrs valsts simtgadei par godu bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā. Arī  VSAC ‘’Kurzeme’’ filiāle ‘’Aizvīķi’’ klienti bija īpaši aktīvi piedaloties skrējienā un vienojoties kopības sajūtā ar pārējiem skrējiena dalībniekiem.

Ekspedīciju gājienu rezultātā iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu.  Fonda “1836” organizētie un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītie gājieni un akcija “Izgaismo Latviju” iemūžināta arī fotogrāfijās, no kurām ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapusi tematiska izstāde "Izgaismo Latviju".

Beidzoties filmai, klienti bija patriotiski noskaņoti, gremdējoties atmiņās par piedzīvotajiem notikumiem, kas notikuši piedaloties kopīgajā skrējienā.


19.11.2019.

Stūru, stūriem Tēvu zeme

Labi vien es dzīvoju
Ar visiem ļautiņiem,
Ja tie manis neredzēja
Tad tie mani pieminēja.

Mūsu Latvija ir skaistākā zeme pasaulē, kurā ir daudz brīnumaina un nezināma. Tāpēc lai iepazītu viņu tuvāk 19. novembrī VASC “Kurzeme” filiālē “Veģi” notika Latvijas 101. dzimšanas dienai veltīts pasākums “Stūru, stūriem Tēvu zeme”. Ar tautas dziesmām un dejām klienti un darbinieki šajā dienā apmeklēja visus Latvijas novadus.


18.11.2019.

Sapņu māja

Kādā no lietainajām rudens dienām filiālē "Iļģi" keramikas pulciņa audzinātāja Inta Kramēna noorganizēja interesantu plastiskās mākslas pasākumu "Sapņu māja" kurā visi ieinteresētie aprūpes centra iemītnieki varēja izmēģināt roku veidošanā, darinot katrs savu sapņu māju.


15.11.2019.

Godinām labākos aprūpes centra darbiniekus

Filiālē "Iļģi" novembrī sagaidījām Latvijas dzimšanas dienu, ko atzīmējām svinīgos pasākumos – skandējot dziesmas, dejojot un godinot labākos aprūpes centra darbiniekus.


11.11.2019.

Ansamblis "Zīļuki"

Šoruden aprūpes centrā "Iļģi" atkal viesojās skanīgais bērnu vokālais ansamblis "Zīļuki", iepriecinot centra iemītniekus ar jaukām, skanīgām dziesmām.


10.11.2019.

Mārtiņdiena

Š.g. 10. novembrī relaksācijas ēkā notika tematiska pēcpusdiena–Mārtiņdiena. Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens saulgriežiem (Miķeļiem) un ziemas saulgriežiem (Ziemassvētkiem). Mārtiņi vienmēr ir bijuši latviešiem svinama diena. Tāpēc arī mēs nosvinējām šos svētkus ar tautasdziesmu lasīšanu, jautrām atrakcijām, mīklu minēšanu. Ticējumi, paražas un laika pareģojumi izsauca skatītājos gan smieklus, gan neticību. Pasākumu vadīja–Raibā vista, šoreiz aizvietojot tradicionālo Gaili. Jautras dejas un dziesmas, kurās piedalījās visi klātesošie, noslēdza pasākumu.


05.11.2019.

Liliputu cirks

Š.g. 5. novembrī VSAC “Kurzeme” filiāles “Aizvīķi” klienti devās uz Bunkas kultūras namu, kurā viesojās Liliputu cirks no Ukrainas. Pasākums priecēja gan lielos, gan mazos apmeklētājus. Filiāles klienti guva jaunus iespaidus un piedzīvojumus, vērojot  dažādas krāšņas atrakcijas, piemēram, spēles ar apļiem, priekšnesumu ar ķīniešu šķīvjiem, akrobātu un dejotāju uzstāšanos, klaunādes, dažādus jautrus dzīvniekus. 

Pasākums bija aizraujošs, pat nākošajā dienā klienti dalījās ar gūtajiem  iespaidiem.


24.10.2019.

Rudens talka

 
Šī gada Zelta rudens krāsaino lapkriša laiku nomainījušas pavisam pelēcīgas dienas, ar lietus mākoņiem virs kailām koku lapotnēm Iļģu muižas parkā, bet rosība  mūsu aprūpes centrā tāpēc neapsīkst. Iļģu muižas ļaudis katru dienu turpina savas ikdienas gaitas, apkopjot teritoriju, aktīvi rosoties interešu pulciņos un arī svinot svētkus un piedaloties dažādos pasākumos.
 

08.10.2019.

Filiālē ‘’Iļģi’’ viesojas baronese Valtraute fon Tīzenhauzena

8. oktobrī VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ viesojās baronese Valtraute fon Tīzenhauzena, kura Latvijā kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma realizējusi daudzus labdarības projektus, atbalstot arī aprūpes centrus. Sagaidot sirsnīgo viešņu, filiāles ‘’Iļģi’’ klienti un darbinieki viesus iepriecināja ar nelielu koncertu, iepazīstināja ar aprūpes centru un labestības pilnā gaisotnē pārrunāja sadarbības iespējas.
 

03.10.2019.

Filiālē "Iļģi" "Popiela"

03.10.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ notika ikgadējais pasākums ‘’POPIELA’’, ko gaida gan klienti, gan darbinieki, jo pasākums vienmēr ir jautrs un aizraujošs. Darbinieki kopā ar klientiem bija sagatavojuši krāsainus un interesantus priekšnesumus, kas iepriecināja skatītājus un uzlaboja garastāvokli.

02.10.2019.

Izstāde “Pašportrets”.

Filiālē “Liepāja” visu oktobri pirmā stāvā būs redzama klientu veidotā izstāde “Pašportrets”.
Klienti gatavojās kopā ar interešu pulciņu audzinātāju Andru visu septembri.
Veidotie pašportreti ir veidoti katram klientam sevi attēlojot,kas reizē ir izvērtušie par mīļiem un ar humora dzirksti pilniem portretiem.
Visus interesentus aicinām apmeklēt izstādi.
 

 01.10.2019.

Starptautisko senioru diena

Atzīmējot Starptautisko senioru dienu, 1. oktobrī VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ darbinieki bija sarūpējuši mūsu senioriem ļoti sirsnīgu koncertu, kurā tika lasīti aizkustinoši dzejas vārdi, kā arī izskanēja daudzas tautā mīlētas, populāras melodijas, kurām varēja dziedāt līdzi. Zālē valdīja saviļņojums un aizkustinājums. Ar laba vēlējumiem tika apciemoti arī seniori nodaļās, kuri uz pasākumu, kaut kādu iemeslu dēļ, nevarēja ierasties. Noslēgumā seniori saņēma arī mazu cienastiņu.

01.10.2019.

Ražas svētki

2019. gada 1. oktobrī VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Aizvīķi’’ norisinājās pasākums ‘’Ražas svētki’’, kurā klienti piedalījās dažādās aktivitātēs, piemēram – uzmini, kas dārziņā”, šautriņu mešana ķirbī un ķirbju boulings.
Pasākuma gaitā dalībnieki sagatavoja un uzklāja galdu no dažādām dārza veltēm ar kurām pēc tam cienāja pārējos dalībniekus. ‘’Ražas svētkus’’ noslēdzot, visi dalībnieki tika aicināti fotografēties pie izveidotās foto sienas un nodoties kopīgajām dejām.


27.09.2019.

Pie mums pieredzes apmaiņā viesojās VSAC ‘’Latgale’’ filiāle ‘’Litene"

27.09.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ pieredzes apmaiņā viesojās VSAC ‘’Latgale’’ filiāle ‘’Litene’’. Mājinieki viesiem piedāvāja apskatīt rudens ražas izstādi, kurā bija eksponēti filiāles klientu darbi, kas darināti no pašu audzētām dārza veltēm. Kā arī viesi varēja noklausīties mūsu klientu un darbinieku kopīgi veidotu koncertu. Darbinieki arī pārrunāja aktuālus profesionālos jautājumus un iepazinās ar filiāli.


27.09.2019.

Bernātu dabas parks

Filiāles “Liepāja” klientu izbraukums uz Bernātu dabas parku, baudīt skaisto atvasaru, jūru, smieklus un sarunas draugu lokā.
Izstaigāt Dabas taku, baidot svaigo meža un jūras gaisu. Vērot dabas norises mežā atnākot rudenim,.
Apskatīts un izstaigāts Bernātu dabas parkā esošais skulptūru parks, kurā atainota teika par krāsu rašanos Nīcas tautastērpu brunčos.
 

27.09.2019.

Ražas svētki “Rudentiņš bagāts vīrs”

27.09.2019. filiālē “Liepāja” tika svinēti tematiskie rudens ražas svētki “Rudentiņš bagāts vīrs”.
Pasākumam tika veltīta klientu un darbinieku veidotā izstāde ar rudens veltēm.
Kad piektdien pēcpusdienā tika sagaidīti skolnieki no skolas, sākās ražas svētku svinēšana.
Tika spiesta ābolu sula. Mizoti un rīvēti kartupeļi, burkāni, sīpoli priekš kartupeļu pankūkām, cepts ābolu rausis. Ēvelēti svaigie kāposti, kuri tika ieskābēti, lai valsts svētkos var baudīt jau skābus kāpostus.
Kā arī bija taustes un garšas uzdevumi ar aizsietām acī.
Vislielāko prieku klientiem sagādāja kopā būšana, cienāšana vienam otru, cepšana.


21.09.2019.

Ikgadējais velobrauciens “Diena bez auto”

Sestdien, 21.09.2019. , filiāles “Liepāja” klienti piedalījās jau tradicionālajā ikgadējā velobraucienā “Diena bez auto”, kas notika Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros.
Kad nu pulksten 12 starts ir dots, riteņbraucēju pulciņš policijas pavadībā devās ceļā.
Maršruts vijās no Kuršu ielas līdz pasākuma noslēguma vietai Karostā Redānā.
Galapunktā brašie braucēji tika cienāti ar zupu un siltu tēju.
 

19.09.2019.

Dzīvnieku patversme ‘’Liberta’’

2019. gada 19. septembrī VSAC " Kurzeme" filiāles „Aizvīķi” seši klienti apmeklēja dzīvnieka patversmi "Liberta" Priekules novada Virgas pagastā. Gida pavadībā apskatījām kaķu, suņu novietni un jūras cūciņas. Klienti izrādīja lielu interesi par dzīvniekiem, samīļoja tos, un pat vēlējās paņemt uz mājām. Klienti un darbinieki patversmes iemītniekiem bija sagatavojuši dāsnu cienastu.

 

19.09.2019.

Pie mums viesojās VSAC ‘’Vidzeme’’ filiāles ‘’Ropaži’’ pusceļa mājas klienti un darbinieki

19.septembrī VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ viesojās VSAC ‘’Vidzeme’’ filiāles ‘’Ropaži’’ pusceļa mājas klienti un darbinieki. Ciemiņi iepazinās ar mūsu aprūpes centru, pastāstīja par sevi un klienti jaukā gaisotnē pie kafijas tases pakomunicēja savā starpā. Pēc pusdienu baudīšanas aicinājām visus uz zāli, kur mūsu brīnišķīgā radošā komanda kopā ar klientiem bija sagatavojusi viesiem skaistu koncertu. Ciemiņi devās mājās ar jaukiem iespaidiem un aicinājumiem ciemos mūsu aprūpes centru.


18.09.2019.
 
Sports uz riteņiem

18.septembrī VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ notika pasākums ‘’Sports uz riteņiem’’, kura galvenie dalībnieki bija cilvēki ratiņkrēslos. Dalībnieki un viņu atbalstītāji ar aizrautību piedalījās dažādās interesantās sportiskās aktivitātēs, kas visiem klātesošajiem sagādāja lielu prieku. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiāle ‘’Iļģi’’ saka lielu paldies Grobiņas sporta centram, kas pasākumam atvēlēja dažādus atribūtus, kas aktivitātes padarīja interesantas un aizraujošas.


14.09.2019.

Bārta – mans saules dārzs viskošākais

2019. gada 14. septembrī VSAC " Kurzeme" filiāles „Aizvīķi” seši klienti apmeklēja Bārtas svētkus "Bārta – mans saules dārzs viskošākais". Uz lielās skatuves noskatījās NBS Jūras spēku orķestra koncertu, "RAVE TEAM" netradicionālo sporta veidu šovu, kā arī koncertu "Ielūdz Guntars Račs un draugi". Vislielāko interesi izrādīja zemessardzes 44. kājnieku bataljona prezentācijas stends un loku šaušana. Pasākuma beigās nogaršojām garšīgu zupu no "Oda" lauku virtuves katla.


26.08.2019.
 
Ciemos pie Pāvilostas baptistu draudzes

26.augustā filiāles “Liepāja” klientus ielūdza ciemos Pāvilostas baptistu draudze.

Pasākums notika skaistā vietā kempingā “Ievlejas”. Iepazinām kā top maizīte. Paši varējām uztaisīt kukulīti un  izcept to.

Kamēr maizīte cepās, pavadījām jauki laiku rotaļās un radošajās darbnīcās,  katram bija jāpagatavo maizes dēlītis.

Mums bija jauka, ar draugiem kopā pavadīta diena.

 


20.08.2019.

Filiālē "Liepāja” atvērto durvju diena

20.augustā filiālē  “Liepāja” notika atvērto durvju dienu pasākums. Pasākumā varēja iepazīties ar filiāli.

Laisties dejā kapelas “Skani “ pavadījumā un piedalīties radošajās darbnīcās. Mēs vienkārši pabijām kopā.

 


ieludzam

02.08.2019.

VSAC ‘’Kurzeme’’ filiāle ‘’Iļģi’’ š.g. 1. un 2. augustā piedalījās VSAC ‘’Zemgale’’ filiāles ‘’Ziedkalne’’ rīkotajā sporta pasākumā ‘’Ciemos pie zaķa’’. Pasākuma dalībnieki sacentās četrās disciplīnās: Tautas bumba, Boccia spēle, Šķēršļu josla un Jautrās stafetes.  Pasākumu vēl aizraujošāku darīja noslēpumainā Nakts trase, kā arī pašu sagatavotie priekšnesumi un jautras dejas. Liels piedzīvojums noteikti ir arī nakšņošana teltīs. Pasākums bija izcili organizēts, par ko liels paldies mūsu kolēģiem! Bet, protams, vislielākais prieks mums ir par izcīnītajām uzvarām – 2. vietu Tautas bumbā un 3. vietu Boccia spēlē.


30.07.2019.

30.07.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Aizvīķi’’ notika pasākums ‘’ Modes skate’’. Gatavošanās pasākumam noritēja visa mēneša garumā. Klienti rūpīgi gatavoja tērpus, domāja priekšnesumus, kā arī piemeklēja atbilstošas dziesmas. Savus tērpus un priekšnesumus dalībnieki atrādīja pārējiem klientiem, kuri bija lielā sajūsmā par redzēto un radīja interesi ņemt dalību arī nākamās modes skatēs.


26.07.2019.
 
26.07.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ notika zaļumballe, kurā dejotājus ar dzīvo mūziku priecēja kapela ‘’Skani’’ un divi darbinieku dueti no filiāles ‘’Iļģi’’ – Kristīne un Imants, Indra un Ruta. Liels paldies māksliniekiem! Dejotāji bija pulcējušies kuplā skaitā. Bija ieradušies arī ciemiņi no filiāles ‘’Liepāja’’. Pasākums bija sirsnīgs un jauks, noteikti arī turpmāk rīkosim šādas zaļumballes.
 

16.07.2019.

Plenērs "Esi radošs"

16.07.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ norisinājās ikgadējais vasaras mākslas plenērs "Esi radošs". Filiāles klientiem bija iespēja izpausties gan zīmēšanā un gleznošanā, gan plastiskajā mākslā. Mākslas plenēru šogad organizēja māksliniece-keramiķe, interešu pulciņa audzinātāja Inta. Pasākumā savas radošās prasmes parādīt bija ieradušies klienti no visām filiāles "Iļģi" nodaļām. Plenēra gaita noritēja draudzīgā atmosfērā.


03.07.2019.

Pasākums “Klejojošais kauss 2019”

Šā gada 3. jūlijā Priekules stadionā norisinājās ilgi gaidītais un lolotais pasākums “Klejojošais kauss 2019”. Kopumā piedalījās 16 komandas no visas Latvijas valsts sociālās aprūpes centriem. Divas komandas bija pieteikušās dalībai, bet dažādu iemeslu dēļ neieradās. Klienti bija ļoti apmierināti ar pasākumu, pat lietus neizjauca viņu jautrību. Vēl vairākas dienas pēc pasākuma saņēmām pateicības vārdus no filiālēm. Z tagad ieskats mūsu grandiozajā pasākumā!

 


23.06.2019.

Līgo dienas pasākums filiālē "Aizvīķi"

23. jūnijā VSAC ‘’Kurzeme’’ Aizvīķu filiāles teritorijā norisinājās Līgo dienas pasākums. Visas dienas garumā filiāles teritorijā skanēja līgo dienas dziesmas un notika gatavošanās vakara pasākumam. Pasākuma atklāšanā klientiem tika izskaidrots kas ir jāņi, kādas ir jāņu tradīcijas, kādas aktivitātes norisināsies turpmākajā dienā un pēc ievada klienti kopā ar darbiniekiem vienojās viena kopīgā jāņu dziesmā.
Pasākuma turpinājumā klienti – S. Butkus, L. Kamkovska, Ļ. Viļķele, R. Deksnis, L. Buls un A. Ruša sniedza priekšnesumu, kas pārējiem klientiem ļoti patika.
Pasākuma gaitā klientiem tika nodrošinātas dažādas brīvā laika aktivitātes visas dienas garumā, klienti tika cienāti ar Jāņu sieru, pīrādziņiem, konfektēm un dažādiem citiem gardumiem, kas svētku noskaņu tikai paspilgtināja.
Svētku nobeigumā, ugunskurā tika ceptas desiņas un ēsts Jāņu siers.

21.06.2019.

Pasākums ‘’ Līgo dienas ieskandināšana’’

21. jūnijā VSAC ‘’Kurzeme’’ Aizvīķu filiāles teritorijā norisinājās Līgo dienas ieskandināšana. Priekules novada pašvaldība pirms Līgo svētkiem apciemo savus sociālo centru klientus. Šāda tradīcija iedibināta pirms vairākiem gadiem, lai iepriecinātu cilvēkus, kuri savas slimības un nespēka dēļ nevar svinēt tur, kur vēlētos. Kopā ar domes priekšsēdētāju Viju Jablonsku un izpilddirektoru Andri Razmu ciemos pie cilvēkiem uz VSAC ‘’Kurzemi’’ filiāli ‘’Aizvīķi’’ devās arī Priekules sieviešu kora ansamblis Skaidras Klasiņas vadībā. Dziedātājas gatavojoties šim apciemojumam, apgūst tradicionālās līgo dziesmas akordeona pavadījumā. Savukārt pašvaldība cienastam sarūpē vairākas šķirnes Jāņu sieru un kvasu. Aizvīķos cilvēki ar prieku sagaida pašvaldības dziedošo komandu, cienājas, kā arī kopā uzdziedāja pazīstamās līgo dziesmas.

 


19.06.2019.

Vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākums

19.06.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ notika vasaras saulgriežu ielīgošanas pasākums, kurā kopā ar mājiniekiem piedalījās arī filiāle ‘’Gudenieki’’ un filiāle ‘’Liepāja’’. Gudenieki mūsu filiāles klientus priecēja ar sagatavotu priekšnesumu, savukārt, filiāles ‘’Iļģi’’ klienti un darbinieki visiem klātesošajiem īpaši jautru noskaņu radīja ar muzikāli teatralizētu uzvedumu ‘’Skroderdienas ‘’Iļģos’’.


19.06.2019.

Koncerts filiālē "Veģi"

2019. gada 19. jūnijā VSAC “Kurzeme” filiāle “Veģi” klienti kopā ar Talsu novada folkloras kopu “Trejteka” ieskandināja vasaras saulgriežus. Liels paldies folkloras kopai un īpaši “Raganiņai”, par tik atraktīvu koncertu, kura gaitā visi klātesošie tika iepazīstināti ar Latvijas tautas tradīcijām vasaras saulgriežos.

13.06.2019.

Pasākums "Latvju raksti"

 13. jūnijā norisinājās VSAC ‘’Kurzeme’’ starpfiliāļu izglītojošs izklaides pasākums ar nosaukumu ‘’Latvju raksti’’, kura norises vieta bija Dundaga. Ierodoties Dundagā, notika reģistrācija, kur klientiem bija jāiesien meijā sarkanas ‘’labu domu’’ lentītes. Katrai filiālei kā mājas darbs bija jāsagatavo atklāšanas priekšnesums par konkrēto ‘’Latvju raksti’’ tematiku. Klienti piedalījās dažādās stafetēs, kas kopā bija septiņas.
Brīvajā laikā izbaudījām Dundagas filiālē izveidoto baskāju taku, kas klientiem ļoti patika. Tālāk sekoja pusdienas, rotaļas, apbalvošana un pārsteigums!
Pārsteigumā klientiem bija sagatavota ekskursija uz Eksotisko dzīvnieku apskati Dundagā. Klienti bija sajūsmā par iespēju pieskarties tik daudz un dažādiem dzīvniekiem, ko dzīvē nekad nebija sastapuši.
VSAC ‘’Kurzeme’’ filiāles Aizvīķi klienti bija ļoti priecīgi par iespēju piedalīties pasākumā, mājās visi brauca ar pozitīvām emocijām, iepazinuši jaunus draugus, nodibinājuši daudz jaunus kontaktus un ar nepacietību gaida nākamo tikšanās reizi.
 

10.06.2019.

Pasākums Bunkā.

       Kā jau 6. gadu, Bunkas pagasts rīkoja zaļumballi senioriem, kurā piedalījās arī mūsu klienti no Aizvīķu pansionāta. Zaļumballē spēlēja grupa ‘’Zeļļi’’. Zaļumballe notika četros posmos, pirmajā posmā pensionāru grupas iepazinās viens ar otru, prezentējot savu novadu, ciematu, pagastu vai pilsētu ar kādu priekšnesumu. Turpmākajos posmos norisinājās pati zaļumballe, kur mūsu klienti aktīvi ņēma dalību un metās dejās. Starp zaļumballes posmiem notika dažādas atrakcijas kā arī turpinājās senioru priekšnesumi. Pievienotajos attēlos redzams kā mūsu klienti no Aizvīķu pansionāta aktīvi piedalās dejās kā arī cienastu galds. 

 


31.05.2019.

Starptautiskais mini futbola turnīrs Seni Cup2019, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām

VSAC ‘’Kurzeme’’ filiāles ‘’Iļģi’’ klienti no 29. līdz 31. maijam piedalījās Starptautiskajā mini futbola turnīrā Seni Cup 2019, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Mēs lepojamies, ka mūsu klienti 1. grupā ieguva godpilno 3. vietu. Klientiem šis ikgadējais pasākums ir liels notikums. Viens no mūsu klientiem teica: ’’Tie man ir gada lielākie svētki!’’ Mēs sakām lielu paldies organizatoriem SIA ‘’TZMO Latvija’’ par jauko pasākumu!


29.05.2019.

Nepieradinātā mode

29.05.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ notika pasākums ‘’Nepieradinātā mode’’. Pasākums tapa cieši sadarbojoties darbiniekiem un klientiem – darbinieki izlozēja dziesmu, kuras pavadībā, apspēlējot dziesmas tematiku, demonstrēt tērpu. Tad izvēlējās klientus, ar kuriem kopā tērpu veidot un demonstrēt. Priekšnesumi bija ļoti pārdomāti un interesanti, kas zālē radīja lielas ovācijas.


23.05.2019.

Sporta diena

23.05.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ notika sporta diena. Sportisti, laika apstākļu lutināti, veica dažādus interesantus sportiskus uzdevumus, kas sagādāja prieku gan pašiem, gan skatītājiem.


 17.05.2019.

Ģimenes diena.

17.05.2019. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ tika svinēta Ģimenes diena un tai par godu tika organizēta Atvērto durvju diena, kad mūsu klienti uz jauku kopā būšanu aicināja savus mīļos – tuviniekus un draugus. Ciemiņi varēja iepazīties ar filiāli, pakomunicēt ar darbiniekiem un kopīgi baudīt klientu un darbinieku sagatavotu sirsnīgu kopkoncertu. Noslēgumā visi tika aicināti uz kliņģeri un kafiju.

 


10.05.2019.

Manai  mājai 100

Nekur nav tik labi kā mājās,

nekur tevi negaida tā.

Nekur nav tik labi man klājies,

un labāk ar' nebūs ne kā!

-Guntars Račs-

 

Šī gada  2.maijā tirdzniecības nama “Kurzeme” 3.stāvā notika  filiāles “Liepāja” klientu mākslas darbu izstādes “Mani mājai 100” atklāšana.

     Kvartālā starp Liepājas seno cietumu un pilsētas senamatnieku darbnīcu pārņemto Dārza ielu, atrodamas mūsu mājas – Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiāle “Liepāja”. Par ēkas vēsturi nav palicis daudz neapstrīdamu liecību, tādēļ lielā mērā nākas balstīties uz minējumiem un nostāstiem. Iespējams, nams ir būvēts 1919. gadā – par to liecina koka veidojums, kas datēts ar 1929. gadu un izveidots par godu ēkas 10 gadu jubilejai. Šī vēstures liecība atrasta kādas ezermalas mājas bēniņos un vēlāk atdāvināta aprūpes iestādei. Pieņemot šo faktu par patiesību, mēs 2019. gadā varam svinēt mūsu aprūpes centra simtgadi.

   Jau no pašiem pirmsākumiem mūsu mājas misija ir bijusi bērnu aprūpe. Šobrīd filiālē “Liepāja” tiek sniegti sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumi bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem, bērniem ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, kā arī pilngadīgām personām ar smagiem un ļoti smagiem garīga rakstura traucējumiem.

   Katram cilvēkam ir savas mājas – vieta, kur viņš jūtas piederīgs. Mājas ir kaut kas īpašs, svēts, kas saistīts ar cieņu, godu un mieru. Mājas – mūžīgā vērtība, tā ir vieta kur tu dzīvo un kur tevi saprot. Mūsu mājas ir arī mūsu ģimene, kas priecājas par mūsu panākumiem un pasargā mūs no dzīves vētrām. Te mēs augam un attīstāmies. Mūsu mājas audzēkņiem ir pieejams plašs pakalpojumu klāsts, kuru nodrošina dažādi speciālisti –logopēds, fizioterapeits, Montesori pedagogs, kā arī interešu pulciņu – sporta, mūzikas, mākslas, rokdarbu audzinātāji, kuru nodarbībās ir tapuši izstādē redzamie darbi.

Šo izstādi mēs veltām mūsu mājas 100. jubilejai. Lai Dieva svētība vienmēr ir ar mums un lai vienmēr šajā namā valda miers un saticība.

 


26.04.2019.

Pavasara talka filiālē "Liepāja"

Š.g. 26. aprīlī VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja” notika pavasara talka, kurā piedalījās ne vien iestādes klienti un darbinieki, bet arī biedrības “Lauvu klubs Liepāja (LC Liepāja)” biedri un viņu draugi. Laiks bija kā radīts dārza darbiem - silts un saulains. Jautrā un darbīgā noskaņojumā tika veikti pagalma sakopšanas darbi - tika grābti nokritušie zari, mazgāts žogs, stādītas tūjas un “Lauvu Kluba Liepāja” sarūpētie puķu stādi, krāsoti soli,  galdi un šūpoles.  Pēc vairākām stundām pagalms bija kļuvis daudz krāsaināks un uzpostāks, un visiem bija gandarījums par paveikto.

 


16.04.2019.

Lieldienu pasākums un pavasara izstāde filiālē "Iļģi"

16.04. filiāles "Iļģi" zālē notika Lieldienu ieskaņas pasākums, kuru organizēja mūzikas pulciņa audzinātāja Indra Gudena. Pasākumā piedalījās klienti no visām filiāles nodaļām. Tika skandēti dzejoļi un ticējumi par Lieldienu tradīcijām, skatītājus priecēja arī dejotāji košos tērpos un visiem priecīgas noskaņas radīja filiāles klientu un darbinieku kopīgi iestudētais fragments no populārās latviešu kinofilmas "Īsa pamācība mīlēšanā".  Pasākuma organizēšanā un priekšnesumos piedalījās arī filiāles darbinieki Liene, Kristīne un Imants.

Īpaši jauki, ka pasākuma ieskaņā piedalījās arī mūsu filiāles vadītāja Gita un soc. aprūpes un soc. reh. nod. vadītāja Evija, kuras,  skaisti tērpušās svinīgi tautiskos tērpos, stāstīja par  par Lieldienām.

Reizē ar pasākumu filiālē tika atklāta interešu grupu dalībnieku un audzinātāju darbu izstāde, kura aplūkojama zāles priekštelpā.

 


10.04.2019.

Filiāles "Iļģi" Vizuālās mākslas interešu pulciņa sadarbība ar Pirmsskolas izglītības iestādēm.

Filiāles "Iļģi" interešu grupas Tēlotājmākslā nodarbību dalībnieki Ilze, Viktors, Ivars, Vladimirs un Ēriks, pulciņa audzinātāja Imanta vadībā izveidojuši sadarbību ar Liepājas un Grobiņas Pirmsskolas izglītības iestāžu grupu bērniem. Vizuālās mākslas pulciņa dalībnieki nodarbībās izgatavojuši daudzus košus, krāsainus latviešu alfabēta burtus un krāsainus skaitļus, ko dāvināja bērnudārzu bērniem.

Burtu krāsošana Vizuālās mākslas grupas dalībniekiem labi iet pie sirds un īpaši darbaprieku un gandarījumu rada tas, ka radītie darbiņi tiek atzinīgi novērtēti un sniedz prieku bērnudārza bērniem. Tā ir lieliska motivācija turpināt strādāt ar krāsām un otām. 

Bērnudārzu audzinātājas, kuru grupiņu bērniem tika uzdāvināti burtu un skaitļu komplekti, izteica pateicību par saņemtajām dāvanām un apliecināja, ka šāda sadarbība tiešām ir ļoti vērtīga un jauka. PII "Pīpenīte" bērni, savukārt, kā pateicību dāvināja pašu gatavotu kārumu, bet PII "Saulīte" bērni, audzinātājas Gunitas vadībā, solīja maijā uzaicināt mūsu radošo komandu uz pavasara koncertu.

 


04.04.2019.

XXIII Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās”

      2019.gada 3.aprīlī VSAC “Kurzeme” filiāles “Liepāja” klienti piedalījās XXIII Integratīvās mākslas festivāla “Nāc līdzās” reģionālajā koncertā Kuldīgā. Pasākumu organizēja fonds “Nāc līdzās”, kura aicinājums ir dot bērniem ar īpašām vajadzībām iespēju parādīt savus talantus sev un citiem, tādējādi ar mākslas palīdzību veicinot integrēšanos sabiedrībā.

 Filiāles “Liepāja” klienti festivālā uzstājās ar etnisku deju, kuras horeogrāfiju bija veidojusi un iestudējusi mūzikas interešu pulciņa audzinātāja Iveta Gailiša. Festivāla rīkotāji īpaši slavēja klientu uzdrošināšanos piedalīties, kā arī  krāšņos tērpus un bungas. Mūsu klientus atbalstīt bija ieradušies arī filiāles “Veģi” darbinieki un klienti. Kaut gan uz republikas mēroga mākslas festivāla “Nāc līdzās” noslēgumu mūsu deju kopa “Rotaļa” netika izvirzīta, tomēr gandarījums par paveikto ir liels!

 

27.03.2019.

„Laimes diena”

20. marts ir Starptautiskā laimes diena. To pirms pāris gadiem ieviesusi ANO Ģenerālā asambleja. Ideju par šādas dienas ieviešanu ieviesusi Butānas karaliste un vienbalsīgi atbalstīja visas 193 ANO dalībvalstis. ANO izplatītajā ģenerālsekretāra Bana Kimuna apsveikumā teikts „Tiekšanās pēc laimes ir cilvēka vēlmju pamatā. Cilvēki tiecas pēc laimes, kurā nejutīs bailes un trūkumu un būs harmonijā ar sevi un dabu. Sekmējot kopējo labklājību, mēs paši kļūstam bagātāki. Līdzcietība veicina laimi un palīdzēs uzcelt tādu nākotni, kādu mēs vēlamies.”

Līdz ar šiem viedajiem vārdiem arī VSAC „Kurzeme” filiāle „ Aizvīķi” sadarbībā ar AS „Aldaris” 27. martā organizēja pasākumu un cienāja ar gardumiem, kur klientiem skaidrojām un veicinājām būt laimīgiem un runāt par laimi.

Pasākumā piedalījās 69 klienti. Sociālā darbiniece I. Kakštīte iepazīstināja klientus ar to, kas vispār ir „Laimes diena”. Sociālā darbiniece aicināja klientus ikdienā vairāk smaidīt un domāt labas domas.  Pēc oficiālās uzrunas katrs klients tika cienāts ar kafiju, tēju, limonādi, konfektēm, cepumiem, zefīriem, ko bija sagādājuši AS „Aldaris”. Paralēli mielojoties ar gardumiem, klienti savstarpēji pārrunāja smieklīgākos brīžus viņa dzīvē, stāstot šos atgadījumus, citi, kuri klausījās pasmējās. Aizejot no pasākuma klienti jutās ļoti apmierināti un teica „ paldies” AS „Aldaris”.

Arī mēs VSAC „Kurzeme” filiāles „ Aizvīķi” darbinieki vēlamies pateikt lielu PALDIES, ja klienti ir apmierināti, smaidīgi un beigu beigās laimīgi, arī mēs darbinieki tādi esam, paldies!

Turpmāk aicinu iepazīties ar dažām bildēm no šī pasākuma.

 


19.03.2019.

WhatsApp Image 2019 03 19 at 15.16.17

 

 

 

 Kolektīva lokā godinājām Kārli Kandevicu

Šodien kolektīva lokā godinājām Kārli Kandevicu, kas strādā VSAC “Kurzeme” filiālē “Liepāja” par sporta interešu pulciņa audzinātāju, kurš ar savu pašaizliedzīgo darbu šogad kļuvis par “Gada Liepājnieks” titula īpašnieku.
Kārlis mūsu iestādes bērnu un jauniešu dzīvi padara aizraujošu un piepildītu, veselīgu un sportisku, kur neizpaliek sasniegto rezultātu prieks. Novuss, skrituļdēļi, skvošs, krosfits, trenažieri, jūra, SPA…. un vēl daudzas citas aktivitātes, ko piedāvā Kārlis, nerēķinot ieguldīto laiku un līdzekļus, paver mūsu iestādes bērniem un jauniešiem plašāku pasauli – krāsainu un piedzīvojumiem bagātu. Kārlis ir vitāls, ar labu humora izjūtu, nesavtīgs, vienmēr atsaucīgs un labs kolēģis.

WhatsApp Image 2019 03 19 at 15.16.37


05.03.2019.

VSAC "Kurzeme" filiāles "Aizvīķi" mācību virtuves atklāšana.

Š.g. 5. martā notika mācību virtuves atklāšana. Sākās ar svinīgu uzrunu. Kuplam klientu skaitam bija sagatavoti našķi, tēja un kafija. Klienti ar lielu interesi raudzījās uz jauno virtuves iekārtojumu.