23.06.2020.

Muzikālais uzvedums “Silmaču mistērijas “.

19. jūnijā jau no paša agra rīta VSAC Kurzeme filiālē “Iļģi “notika liela rosība – (visi: gan filiāles iemītnieki, gan darbinieki) steidza pušķot ar meijām un ziediem filiāles teritoriju un iekštelpas, pabeigt ugunskura vietas renovēšanas darbus, kā arī izmēģināt pasākuma priekšnesumus.

Pēcpusdienā pulksten 14.00 Jāņa laukumā sapulcējās gan filiāles iemītnieki, gan darbinieki, lai kopīgi noskatītos muzikālu uzvedumu “Silmaču mistērijas “, kuru kopīgi sagatavoja filiāles dejotāji, Pusceļa mājas iemītnieki : Juris, Normunds, Guntis, Ilze un Judīte,  un darbinieki : Kristīne, Liene, Ruta, Indra, Dace, Inga, Saiva.

Pēc pasākuma visi tika  cienāti ar Jāņu sieru un pīrāgiem, bet kas vēlējās varēja arī uzlaist kādu jestru danci .

Ar to vēl lustēšanās nebeidzās -  23. jūnija pēcpusdienā notika nākamais ielīgošanas pasākums  uz kuru aicināja sanākt kopā Pindacīša ( Ruta Kļava ) ar Ābramu ( Normunds Zīle ) lai kopīgi dotos latviskās rotaļās un dejās.

Nobeigumā tika iekurts Jāņu ugunskurs.

P.S. Liels paldies visiem darbiniekiem , kas piedalījās svētku organizēšanā.

Īpašs paldies Imantam par krāsns uzkonstruēšanu un skaisto afišu, saimniecības vīriem par ugunskura vietas labiekārtošanu, darbnīcas vadītājai Initai par teritorijas sakopšanu, virtuves meitenēm par cienasta sarūpēšanu, kā arī frizierītei par meiteņu frizūrām.


13.06.2020.

Viesi no Labklājības ministrijas

Ar lielu prieku 13.jūnijā VSAC “Kurzeme” filiāles “Liepāja” darbinieki un klienti uzņēma viesus no Labklājības ministrijas. Ar dziesmām, dejām un leļļu priekšnesumu savā namiņā sagaidīja labklājības ministri Ramonu Petraviču un parlamentāro sekretāru Krišu Lipšānu.


05.06.2020.

Vasarsvētki Liepājā

5. jūnijā VSAC “Kurzeme” filiāle “Liepāja”  iestādes pagalmā atzīmēja vairākus svētkus vienkopus. Vieni no tiem bija Vasarsvētki, kas ir kopā būšanas laiks. Šim notikumam par godu visi svētku dalībnieki bija tērpušies ziedu motīvu tematikā.

Šajā saulainajā dienā ar svarīgu un atbildīgu notikumu sveicām arī divus mūsu namiņa iemītniekus ar Līvupes pamatskolas absolvēšanu  un iegūto izglītības diplomu.  Svētku sajūtu un uzmundrinājumu ieskandināja iestādes kapella “Skani” Ivetas Gailišas vadībā, bet pirms pankūku un cienasta baudīšanas visi iesaistījās dažādās sportiskās aktivitātēs un dejās.

 


05.06.2020.

VSAC ‘’Kurzeme’’ filiāle ‘’Liepāja’’  izsaka lielu paldies SIA KAJA un ALANDEKO par dāvinājumu uzstādot aptumšojošās žalūzijas filiāles aktu zālē.

Klientiem būs iespēja saules staru netraucēti rīkot pasākumus un aktivitātes, kā arī baudīt kino pēcpusdienas un citas vērtīgas lietas uz lielā ekrāna.

 IMG 20200604 101755


01.06.2020.

Zīmēsim uz asfalta

Vasaras sākumu 01.06. filiāles “Veģi” klienti sagaidīja ar pasākumu “Zīmēsim uz asfalta”. Ar filiāles speciālistu palīdzību, šajā dienā, zīmēšanas nodarbības, kuras parasti notiek telpās tika veiksmīgi, pateicoties jaukajai dienai, noorganizēta iestādes pagalmā. Uz asfalta tika radīti krāsaini klientu fantāzijas un iztēles tēli. Mums visiem liels prieks par vasaru un aktivitātēm, ko tā sola!


15.05.2020.

Filiāles “Liepāja ” izstāde “Ieslodzītais pavasaris”.

Šajā savādajā pandēmijas laikā, kad esam ierobežoti un ikviena dzīve vairs nerit kā līdz šim, mūsu mājas bērni un jaunieši izpaužas radoši. Ik katrā no viņiem mīt iztēle, fantāzija, atmiņas un sapņi. Šis ir īstais laiks, lai to visu parādītu un mākslinieciskās izpausmes formas tam ir labs palīglīdzeklis.

Ik dienu ar audzēkņiem darbojas dažādi speciālisti, kuru nodarbībās ir tapuši darbi, kas no 15. maija ir apskatāmi tirdzniecības namā “Kurzeme” 3. stāvā.  Izstrādes tehnikā ir redzami gan zīmēti, gan gleznoti darbi, kā arī radošajās darbnīcās tapuši mākslas darbi.

Pateicamies TN “Kurzeme” par lielisku sadarbību vairāku gadu garumā un par sniegto iespēju izstādīt darbus plašākai publikai. Paldies par atbalstu izstādes tapšanā vēlamies pateikt arī reklāmas dizaina un drukas uzņēmumam ABCPRINT.


10.05.2020.

Filiāles "Veģi" sirsnīgie sveicieni māmiņām!


12.03.2020.

Nāc līdzās – Vidzemē!

VSAC Kurzeme filiāles “Iļģi “ dejotāji agrā 12. marta rītā kopā ar interešu pulciņu audzinātājiem: Kristīni, Imantu, Dinu un kultūras pasākumu organizatori Indru devās uz Jelgavu pretī savam kopējam izaicinājumam piedaloties Reģionālā Integrācijas mākslas festivālā “Nāc līdzās – Vidzemē!".

Šis festivāls vienlaikus ir arī konkurss, kuru vērtē profesionāla žūrija izvirzot labākos priekšnesumus uz nākamo kārtu (mūzikas pedagoģe un Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja A. Liekna, režisors V. Pavlovskis, Fonda Nāc līdzās! vadītāja S. Freiberga) .

Par to, lai katra dalībnieka priekšnesums būtu krāšņāks un spilgtāks parūpējās profesionāli skaņu un gaismu operatori.

Liels ieguldījums pasākuma sekmīgai norisei bija brīvprātīgajiem D. Panovskai un G. Valainim, kuri profesionāli atbalstīja ar savu palīdzību katram dalībniekam.

Pasākums notika Jelgavas kultūras namā  , kurā piedalījās bērni , jaunieši un pieaugušie  ar īpašām vajadzībām no 13 skolām , VSAC Kurzeme filiāle “Iļģi “, Rundāle un VSAC Zemgale filiāle “Ziedkalne “.

Mūsu dejotāji bija sagatavojuši jestru tautas deju “Aulejas klezmers“. ( Lai arī pēc žūrijas vērtējuma mēs netikām uz nākamo kārtu, esam gandarīti par iegūto pieredzi, padarīto darbu, labo sniegumu konkursā, pozitīvām emocijām).

Konkursa dalībniekus ar saviem muzikālajiem priekšnesumiem priecēja Jelgavas vokālā popgrupa “Smaids “ un īpašie viesi X faktora finālisti – duets Signe & Jānis.

Nobeigumā katrs dalībnieks/grupa saņēma pateicību un kliņģeri, kā arī fotografējās kopbildei.

Šis pasākums deva mums iedvesmu turpināt iesākto un nākamgad atkal piedalīties šajā krāšņajā pasākumā !

P.S.  Paldies Grobiņas novada domei par autobusa braucienam, kā arī īpašs paldies šoferim Jānim…..


08.03.2020.

Meitenēm, zeltenēm…….

Starptautiskajā sieviešu dienā īpaši novērtējam sev blakus esošās dāmas. Arī VSAC “Kurzeme” filiāles “Liepāja” kungi un puiši iepriecināja un pārsteidza mūsu dāmas ar sirsnīgiem un atraktīviem priekšnesumiem. Katra puišu pārstāvētā grupa, arī darbinieki, bija cītīgi gatavojusies, kāds ar muzikālo priekšnesumu, cits ar dejām, bet citi prata parādīt savu sportisko talantu.  Šis pasākums atklāja visiem klātesošajiem dalībnieku jaunas talantu šķautnes, kuri ar saviem priekšnesumiem liks par sevi runāt vēl ilgi. Protams, svētkos neiztikt bez ziediem un pašu gatavotiem, skaisti pasniegtiem saldumiem. Patiess prieks par skaisti pavadīto svētku dienu!


05.03.2020.

Skaistumkopšana

Filiālē Aizvīķi, 5. martā, 16 dāmas bija ieradušās uz relaksācijas ēku, kas uz dažām stundām bija pārvērties par skaistumkopšanas salonu. Dāmas pašas veidoja, no sev zināmiem produktiem, skrubjus un lika tos lietā. Katra, kura vēlējās varēja izbaudīt arī nelielu sejas masāžu, uzkrāsoties un iemācīties pagatavot spreju, kosmētikas noturēšanai un sejas ādas kopšanai. Protams, arī starp procedūrām neizpalika “klačiņas”, smiekli, kafijas un tējas baudīšana, kurām klāt tika piekosti vīriešu gatavotie saldumi.

Tā dāmas laimīgas un skaistas var gaidīt “savus” svētkus.


24.02.2020.

Hokeja Klubs Liepāja viesojas VSAC filiālē “Liepāja”

Liepājā tik ļoti jau pazīstamās un zināmās labdarības spēles hokejā “Lāči lido” saziedotās rotaļlietas 24. februāra pēcpusdienā nonāca arī pie Valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" filiāles "Liepāja" bērniem un jauniešiem.  Hokejistus ar uzmundrinošu muzikālu pavadījumu sagaidīja Edgars Spēks, bet atraktīvākie un sportiskākie jaunieši izaicināja hokeja kluba spēlētājus uz cīņu – kurš ilgāk uz galda tenisa raketes uzmetīs un noturēs bumbiņu. Paldies hokejistiem par kopā pavadīto laiku un interesantiem stāstiem.


22.02.2020.

Filiāles “Liepāja” sportisti atgriežas no Kuldīgas ar medaļām.

Sestdien, 22. februārī Speciālais sporta centrs Kuldīgā organizēja “Kurzemes Boccia kauss 2020”. Sacensībās piedalījās bērni, jaunieši un pieaugušie ar dažādiem kustību traucējumiem ar un bez intelektuālās attīstības traucējumiem divpadsmit komandās.  Valsts Sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiāles “Liepāja” 4. un 5. grupas dalībnieki no sacensībām mājās atgriezās ar medaļām un augsti godalgoto 2. vietu.  Deniss Gņebko, Rūdolfs Tomsons un Armands Stepans pārstāvēja 4. grupu, bet Krists Želna, Kristiāns Kotļars un Artis Brūns 5. grupu.  Komandas veiksmīgam startam sagatavoja interešu pulciņu audzinātājs Kārlis Kandēvics.

Šī spēle, kas aizgūta no Itālijas,  attīsta uzmanību, domāšanu un līdzsvara izjūtu - tās ir tikai dažas no prasmēm, kuras var izkopt spēlējot Boccia spēli.


14.02.2020.

Cepurīšu balle filiālē “Liepāja”.

Dienā, kad apliecinām savu mīlestību vienam pret otru - Visu mīlētāju dienā, 14. februārī VSAC "Kurzeme" filiāles “Liepāja” mājīgajās telpās norisinājās sirsnīgs un jautrs pasākums. Filiāles čaklie darbinieki un klienti bija iestudējuši koncertuzvedumu ”Cepurīšu balle” uz kuru visiem bija jāierodas pašdarinātās, tematikai atbilstošās cepurēs. Pēc žūrijas rūpīga izvērtējuma tika noskaidroti skaistāko cepurīšu īpašnieki – Marianna, Sergejs un Silvis. Pasākuma laikā skatītāji tika cienāti ar dažādiem gardumiem un veselīgo dzērienu – “mīlas eliksīrs”.


12.02.2020.

Filiāles "Iļģi" radošās darbnīcas viesojas Liepājas PII "Dzintariņš".

12. februārī VSAC "Kurzeme" filiāles "Iļģi" vizuālās mākslas interešu grupas četri puiši viesojās Liepājas PII "Dzintariņš" ar pašu gatavotu dāvanu - krāsainiem, dekoratīvu burtu komplektiem, kas tika dāvināta Dzintariņa bērniem. Interešu pulciņa puišus, kuri ir filiāles "Iļģi" klienti ar īpašām vajadzībām, cilvēki ar nopietniem kustību traucējumiem, pavadīja trīs filiāles darbinieki - speciālā pedagoģe Liene, interešu pulciņa audzinātājs Imants un kultūras darba organizatore Indra. Ciemiņus laipni sagaidīja PII vadītāja Maija Korņējeva un jaunāko grupiņu bērni ar audzinātājām. Interešu pulciņa puiši bija patīkami pārsteigti par ļoti sirsnīgo sagaidīšanu. Bērni bija sagatavojuši rotaļas, uzdeva minēt mīklas un laipni pacienāja ciemiņus ar karstu tēju. Visbeidzot ciemiņi tika pārsteigti ar sarūpētām dāvanām, dažādiem kārumiem. Viesošanās beidzās ar kopīgu fotografēšanos un aicinājumu turpināt sadarbību.  Šī tikšanās bija brīnišķīgs piemērs, kā cilvēcība, sirds siltums un mīlestība palīdz nojaukt robežas starp "pareizo" un "nepareizo" pasauli, ļaut sabiedrībai saskatīt aprūpes centra klientos cilvēkus, ar kuriem var draudzīgi komunicēt, kuri,  par spīti savām ierobežotajām spējām, vēlas būt piederīgi sabiedrībai. 
Šī bija nu jau kārtējā tikšanās ar Liepājas puses bērnudārziem, kuriem "Iļģu" interešu grupu dalībnieki dāvina krāsainus burtu alfabētus un arī citas dekorācijas, darinātas pašu rokām.  Liels paldies bērnu dārza vadītājai, audzinātājām, bērniem un bērnu vecākiem par prieku, ko sagādājāt aprūpes centra klientiem!


11.02.2020.

Varam lepoties ar jaunu sienas dekoru.

Filiāle “Liepāja” var lepoties ar jaunu sienas dekoru. Pie šī darba rokas pielikuši klienti kopā ar interešu pulciņa audzinātāju Agnesi.

Darbs tapa mozaīkā , no dažādiem materiāliem - jūras akmentiņiem, saplēstiem traukiem un spoguļiem un protams mozaīku gabaliņiem.

Šis darbs tapa vairāku mēnešu garumā.


07.02.2020.

Filiālē ‘’Iļģi’’ labdarības akcijas ‘’Lāči lido’’ ietvaros viesojās Liepājas hokeja klubs.

07.02.2020. VSAC ‘’Kurzeme’’ filiālē ‘’Iļģi’’ labdarības akcijas ‘’Lāči lido’’ ietvaros viesojās Liepājas hokeja klubs. Hokejisti mūsu aprūpes centra iemītniekus izklaidēja ar stāstiem par savām sportistu gaitām un piedzīvojumiem, kā arī iepriecināja ar dāvanām – akcijas ‘’Lāči lido’’ saziedotajām mīkstajām rotaļlietām, kas turpmāk sildīs mūsu klientu sirdis. Mūsu kaislīgais sporta fans Rihards tika pie īpašas dāvanas – hokeja ripas. Paldies sportiskajiem ciemiņiem un ceram uz turpmāku sadarbību!


13.01.2020.

„...gribu ar visām iespējām, kas man ir, darīt labu. Nevis ziedot tāpēc, ka tā vajag, bet tāpēc, ka pēc tam redzi, ka ar tādu mazumiņu var izdarīt tik daudz, redzi, cik cilvēkiem tas daudz nozīmē un cik viņi ir pateicīgi.”

Linda Leen

 Mīļš paldies visiem, kas Ziemassvētku laikā pasniedza filiāles “Liepāja” bērniem un jauniešiem – skaistas, saldas un mīļas dāvaniņas.