Kontakti

aizviki [at] vsackurzeme.gov.lv

Atrašanās vieta

"Pansionāts "Aizvīķi"", Aizvīķi, Gramzdas pagasts, Dienvidkurzemes novads, LV-3487

attēlsInformācija:

VSAC “Kurzeme” filiāle “Aizvīķi” atrodas Aizvīķos, Gramzdas pag., Dienvidkurzemes novadā, kur muižas ēkā klientu vajadzībām pielāgotā vidē tiek  nodrošināts mājoklis, veselības un sociālā aprūpe, sociālā rehabilitācija.                                                                                                        

Aizvīķu muiža būvēta ap 1870. gadu skaistā, gleznainā apvidū, kad Aizvīķos valdīja barons Egons fon Korfs. Muižā pēc Pirmā pasaules kara darbojās pamatskola, vēlāk tautas nams, bet 1957. gada rudenī pieņemts lēmums nodot ēku invalīdu nama izveidei. Kopš tā laika vairākas reizes notikušas reorganizācijas un nosaukumu maiņas.

Pamatojoties uz 2009. gada 30. oktobra Ministru kabineta  rīkojumu Nr.746, Labklājības ministrijas pakļautībā esošās tiešās valsts pār­valdes iestādes - sociālās aprūpes centrus apvienoja un ar 2010.gada 1. janvāri izveidoja Valsts sociālās aprūpes centru „Kurzeme”, kura sastāvā iekļauta arī filiāle “Aizvīķi” , kurā pašlaik dzīvo 85 klienti.

2017.gada sākumā svinīgi atklāja filiāles  veselības punktu, kas ir mūsdienīgi aprīkots un pozitīvi ietekmē veselības aprūpes kvalitāti.

Filiāles sociālā darba  speciālisti rūpējas par to, lai katrs klients saņemtu savām vajadzībām atbilstošu pakalpojumu, ilgāk saglabātu pašaprūpes un darba prasmes, spētu sekmīgi iekļauties filiāles ikdienā, kā arī brīvi izpaustos savos talantos un apmierinātu vajadzību pēc kultūras, garīgām, fiziskām un sporta aktivitātēm, dzīvotu saskaņā ar savi un apkārtējiem, uzturētu saikni ar tuviniekiem, draugiem.

Filiāles klienti aktīvi piedalās pašvaldības rīkotajos pasākumos, apmeklē dievkalpojumus, dodas izbraukumos un ekskursijās, tā iepazīstot tuvāku un tālāku apkaimi, piedalās citu filiāļu un centru sadarbības aktivitātēs- sporta spēlēs, mākslas plenēros, teātru skatēs un koncertos.

Filiāle "Aizvīķi" medicīnas personāls - +371 25452155

Kā nokļūt:

Sabiedriskais transports: Liepāja-Priekule-Aizvīķi (5340 “Liepājas autobusu parks”) Braucot ar auto virzienā Rīga-Liepāja:

Braucot virzienā no Rīgas uz Liepāju, Grobiņas galapunktā pie veikala ‘’Tev’’ nogriezties pa kreisi.

Apļveida krustojumā izbraukt pa 3 izbrauktuvi un braukt līdz Gramzdai (caur Priekuli).

Aiz Gramzdas (apdzīvotas vietas ceļa zīmes beigas) pēc 500 m nogriezties pa kreisi uz Aizvīķiem (ir norāde).

Braukt 10 km līdz Aizvīķiem, izbraukt cauri Aizvīķiem. Aiz apdzīvotas vietas zīmes “Aizvīķi” beigām jānogriežas pa labi (ir norāde).

Vides pieejamība filiālē “Aizvīķi”:

Filiālē “Aizvīķi” vides pieejamība tiek nodrošināta ikvienai personai, kur var ērti pārvietoties un izmantot telpas atbilstoši tās lietošanas veidam. Filiālē ir iespējams patstāvīgi iekļūt ar ratiņkrēslu, ir uzbrauktuve. Ēkas durvju platums ir 1.05 x 2 m, atbilstoši iekļūšanai ar ratiņkrēslu.

Pirmā stāvā ir pieejams pacēlājs, lai nodrošinātu iespēju personām ar kustību traucējumiem brīvi pārvietoties pa filiāles telpām un apmeklēt sev interesējošās nodarbības, kultūras pasākumus

Personām ar kustību traucējumiem tualetes telpas un vannas istabas aprīkotas ar speciālu palīgaprīkojumu.

Kāpnes ir atbilstoši prasībām marķētas un apstrādātas ar pretslīdes krāsojumu.

 Lai nodrošinātu drošu pārvietošanos filiāles telpās personām ar kustību traucējumiem, gaiteņos ir balsta margas.

Personai ar invaliditāti, kura izmanto specializēto transportu, ir iespēja novietot auto filiāles ēkas pagalmā.

Filiālē pārtinamo galdu nav, bet ir iespēja nodrošināt atsevišķu telpu, kur klientam var nodrošināt intimitāti.

Ar ēkas dežurantu ir iespējams sazināties pa telefona numuru- +371 64675870 gadījumā, ja ieeja nav pieejama un personai iekļūšanai ēkā ir nepieciešama palīdzība.

Darbinieki

Gražina Ķervija

Filiāles vadītāja - Administrācija
grazina.kervija [at] vsackurzeme.gov.lv

Endija Ķervija

Lietvede - Administrācija
endija.kervija [at] vsackurzeme.gov.lv

Kristīna Šinkeviča

Sociālās aprūpes nodaļas vadītāja - Sociālās aprūpes nodaļa
kristina.sinkevica [at] vsackurzeme.gov.lv

Ainars Cīrulis

Saimniecības nodaļas vadītājs - Saimniecības nodaļa
ainars.cirulis [at] vsackurzeme.gov.lv