Notikumi filiālēs
Kazdangas pils

VSAC Kurzeme, filiāles “Iļģi“ iemītnieki kopā ar darbiniekiem jau no pavasara dodas savos nelielos ceļojumos apskatot un izzinot Kurzemes skaistākās vietas .

Jau agrā pavasarī vairākas grupas devās izbaudīt Bernātu dabas taku , lai veldzētos priežu meža smaržas burvībā un jūras dzestrajā gaisā. Tas bija kā atspēriena punkts jaunajiem izaicinājumiem un piedzīvojumiem pēc smagajiem ziemas mēnešiem, kuri tika pavadīti aprūpes centrā.

Vasara ir tas laiks, kad mums visiem patīk baudīt jūru – pastaigājoties, peldoties vai vienkārši sēžot jūras krastā un raugoties tālumā. Visu šo burvību baudījām arī mēs “Iļģu “iemītnieki, cik bieži tas vien bija iespējams (un turpinām to darīt).

Kāda no mūsu jaunajām iemītniecēm piepildīja savu sapni – pirmo reizi mūžā ieraugot jūru noteica: “Ak tāda Tu izskaties jūra!“.

Aizraujošs un interesants bija izbraukums uz Embūtes pusi, kur apmeklējām Joda dambi, skata torni un citas interesantas vietas, bet savas slāpes dzesējām strautiņā.

Turpinot mūsu sadarbību esam vairākas reizes apmeklējuši Liepājas neredzīgo biedrības izveidoto rehabilitācijas centru “Dvēseles veldzes dārzu “, lai baudītu baso pēdu un sajūtu takas , kā arī ziedu dārza burvību.

Lielākais vasaras notikums bija mūsu lielā, kopējā ekskursija uz Kuldīgu, lai izstaigātu vecpilsētas ieliņas, uzzinātu ko jaunu Kuldīgas muzejā, baudītu Ventas rumbu un pusdienotu saulainā Ventas krastā.

Pēc Kuldīgas brauciena nākamā rītā četri mūsu iemītnieki ar kustību traucējumiem devās braucienā uz Kazdangu, kur izbraukājām dabas taku, apskatījām Kazdangas pili un klausījāmies Imanta stāstījumos par Kazdangu.

Lielo paldies sakām:

Kuldīgas gidei Līgai Strēlei,

Dienvidkurzemes novada domei par piešķirto autobusu ekskursijai uz Kuldīgu