Piekļūstamības paziņojums

Valsts sociālās aprūpes centrs "Kurzeme" (turpmāk – VSAC "Kurzeme") saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz tīmekļvietni - www.vsackurzeme.gov.lv

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

VSAC "Kurzeme" tīmekļvietne atbilst noteikumiem Nr. 445 .

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 20.04.2023 Izvērtēšanu veica Agris Pudzēns, Informācijas vadības speciālists un Lita Belte-Svētiņa, kultūras pasākumu organizatore.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: Piekļūstamības izvērtēšanas protokola veidlapa (MS Word)

Piekļūstamības alternatīvas

 • Lai uzlabotu krāsu kontrastu, lietotājs var izmantot instalējamu kontrasta spraudni (piemēram, Google Chrome spraudnis High contrast) vai tīmekļvietnes nodrošināto iespēju lietotājam mainīt teksta un fona krāsu (skatīt tīmekļvietnes labajā augšējā stūrī pogu “Iestatījumi” > “Kontrasts”), vai Firefox / Chrome spraudņiem: Mobile Dyslexic, Dyxitool.
 • Lai pārskatāmi aplūkotu tīmekļvietnes pamatstruktūru, lietotājus aicinām izmantot lapas karti (atrodas tīmekļvietnes kājenē – vietnes karte);
 • Pārvietojoties ar TAB taustiņu, augstāka redzamības fokusa nodrošināšanai aicinām izmantot instalējamu pārlūkprogrammas spraudni, piemēram, pārlūkprogrammā Google Chrome spraudni AXE Accessibility.
 • Tīmekļvietnes tuvināšanai var izmantot:
  • pārlūkprogrammā Google Chrome iebūvētās iespējas, piemēram, tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus, vai arī turēt Ctrl taustiņu un ritināt uz augšu vai uz leju ar peles rullīti  (nekorekta attēlojuma dēļ neiesakām izmantot teksta tālummaiņu Mozilla Firefox un Internet Explorer pārlūkprogrammās);
  • operētājsistēmas iebūvētās iespējas:
   • Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7: nospiediet izvēlni “Sākt” un ierakstiet “Lupa” (“Start” > “Magnifier”) un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.
   • Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).
  • attiecīgās pārlūkprogrammas spraudni;
  • tīmekļvietnē iestrādāto tuvinājumu (skatīt tīmekļvietnes labajā augšējā stūrī pogu “Iestatījumi”, tālāk “Fonta izmērs”)

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, lūdzam sazināties ar VSAC "Kurzeme" rakstot:

pasts@vsackurzeme.gov.lv vai zvanot: tālr. +371 63491118

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums.

E-pasts: pasts@vsackurzeme.gov.lv

Tālrunis: +371 63491118

Adrese:
Iļģi, Grobiņas pagasts, Dienvidkurzemes novads, LV-3430

Mēs izskatīsim Jūsu pieprasījumu un sniegsim atbildi 7 dienu laikā.

Sūdzību iesniegšana

Par tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīga ir “Administratīvā nodaļa”.

E-pasts:
pasts@vsackurzeme.gov.lv

Tālrunis: +371 63491118

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam.

Adrese: Baznīcas iela 25, Rīga, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: tiesibsargs@tiesibsargs.lv

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 14.01.2021